Najlepsza inwestycja dla twojego dziecka

2014-06-12 11:40

"NAJLEPSZA INWESTYCJA DLA TWOJEGO DZIECKA TO ZDROWY STYL ŻYCIA"

NAJLEPSZE ZABEZPIECZENIE DLA DZIECI  PRZED CHOROBAMI TERAZ I  W PRZYSZŁOŚCI TO:

  • ZDROWY STYL ŻYCIA
  • ZDROWA ZYWNOŚĆ i  AKTYWNOSĆ FIZYCZNA
  • WŁAŚCIWE ODŻYWIANIE OD NAJMŁODSZYCH LAT ŻYCIA

Wychowanie dziecka na zdrowej diecie jest jednym z najbardziej rzeczywistych aktów rodzicielskiej miłości. Spożywanie zdrowych pokarmów zapewnia optymalny rozwój na poziomie fizycznym i umysłowym oraz zapobiega chorobom teraz i w przyszłości. Błędy, które popełnimy w tym okresie dadzą o sobie znać w przyszłości. Wzrost nadwagi i otyłości  wśród dzieci daje dobry fundament pod choroby dietozależne. Ostatnie wyniki badań stanu zdrowia  dzieci i młodzieży są bardzo niepokojące. Poziom nadwagi i otyłości w Polsce rośnie dynamicznie. Jednocześnie występowanie nadwagi czy otyłości wśród dzieci sprzyja utrzymaniu jej w wieku późniejszym. Miażdżyca – choroba wieku starszego coraz częściej spotykana jest u dzieci i młodzieży. Cukrzyca ,częste infekcje, alergie, choroby zakaźne, próchnica zębów  to początek długiej listy chorób, które dotykają dzieci.

Wyzwaniem dla promotorów zdrowia, rodziców, nauczycieli, opiekunów  jest edukowanie, motywowanie i inspirowanie dzieci do zmiany nawyków żywieniowych, które niszczą zdrowie, na takie które budują.

Zdrowe zęby, mocne kości, bystrość umysłu, dynamiczne reakacje na bodźce, szybkość, siła mięśni, zgrabna sylwetka, piękna cera, dobra pamięć, wytrzymałość, odporność na choroby te oznaki, choć w Polsce bardzo rzadkie ( 3-5%dzieci jest w pełni zdrowych) nie są dziełem przypadku ale efektem troski o zdrowie ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego odżywiania.

Bardzo ważne jest dostarczenie do organizmu dziecka wraz z codziennym pożywieniem odpowiedniej ilości energii, składników odżywczych w odpowiednich proporcjach  i w odpowiednim czasie biorąc pod uwagę aktualny poziom jego rozwoju.

Konieczna jest edukacja rodziców i dzieci skorelowana z aktualnymi badaniami  i dzielenie się doświadczeniami  rodziców, którzy mają już dorosłe dzieci, a ich zalecenia dietetyczne sprawdziły się i owocowały radością i zdrowiem w rodzinie.

Jak wychować dziecko aby było inteligentnym konsumentem i dokonywało właściwych wyborów? Jak wpoić zdrowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat ?

Życiowy plan zmiany błędnych nawyków żywieniowych i wypracowania nowych lepszych jest możliwy do zrealizowania .Wiele dzieci w innych krajach  odniosło sukces poprzez działania nauczycieli, rodziców i dzieci, jeśli zaangażujemy całe swoje serce połączymy swoje siły  sukces będzie gwarantowany. 

Nauczymy dzieci  i młodzież jak korzystać z pełni życia i cieszyć się nim.

Zapraszamy  serdecznie do  udziału w programie Zdrowe odżywianie dzieci.

Na całym świecie ludzie podejmują wysiłki aby zadbać o swoje zdrowie, ponieważ zrozumieli że ZDROWIE to ich OSOBISTY WYBÓR na co dzień. Podobne programy w Europie są bardzo kosztowne i długotrwałe. Stwórzmy krąg wrocławskiej społeczności, która będzie przykładem dla innych w motywowaniu dzieci i młodzież oraz nas samych  na ścieżce do lepszego zdrowia.

Stowarzyszenie Strefa Zdrowia zaprasza serdecznie na cykl spotkań w klubie zdrowia pt. SMAK ŻYCIA.

Program:  01.06.2014 wykład "Zdrowe odżywanie dzieci"

Wykładowca: Mgr inż. Lida Szłowieniec

Organizator: Stowarzyszenie Strefa zdrowia z Wrocławia

Pobierz zaproszenie